Minister nimetas ohtlikud võõrliigid, mille Eestisse toomine on keelatud

18. oktoober 2004, 13:23

Homme avaldatav keskkonnaministi määrus loetleb looduslikku tasakaalu ohustavate võõrliigid, mille Eestisse toomine tehistingimustes pidamiseks on keelatud.

Keskkonnaministeeriumi teatel ei esine paljusid määruses nimetatud liike Eestis ka praegu, kuid mõned neist (nt kährik, mink, karuputk) kasvavad-elavad siin juba ammu. Olemasolevate võõrliikide isendeid ei tule Eestist välja viia, kuid nende juurdetoomine on keelatud.

Keelatud võõrliikide nimekirja kuuluvad taimeliikidest nt mürgised karuputked, loomaliikidest aga imetajad nagu kanada kobras, tähnikhirv, kabehirv, kanada saarmas, ameerika naarits ehk mink, kährikkoer, valgesaba-pampahirv, ondatra, küülik (looduslik vorm), muflon, hall orav.

Lindudest on nimestikus valgepõsk-händpart ja vähkidest kitsasõraline vähk, ogapõskne vähk, signaalvähk. Samuti kuulub nimekirja putukaid: Wollenweber kartuli-kiduuss, männi-laguuss, ameerika valgekaruslasne (liblikas) ja Megachile rotundata (mesilane)

Minsiteeriumi teatel toimusid määruse eelnõu koostamise käigus ka läbirääkimised Eesti karusloomakasvatajate esindajatega. Läbirääkimiste käigus jõuti järeldusele, et uusi mingi- ja kährikufarme Eestis asutada ei tohi, kuid olemasolevad farmid võivad tööd jätkata keskkonnaministri loa alusel. Paljudes Lääne-Euroopa farmides on mingi kasvatamine täiesti keelatud (nt Suurbritannias) ning suurtootjad suunduvad järjest enam Ida-Euroopasse. Eesti püüab seda pealetungi ennetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing