Sakslased jagavad eetlastele oma kogemusi taastuvenergia osas

25. oktoober 2004, 13:44

Täna Tallinnas toimuval Saksa-Balti Kaubanduskoja seminaril jagavad Saksa riigiametnikud ja ettevõtjad oma kogemusi taastuvenergia kasutamises.

Saksamaal on taastuvenergia osakaal kogu energiatootmises praegu üle 10 %, 1998. aastal oli see veel 4,7 %. Üle 8 mln sakslase kasutab oma majapidamises rohelist energiat. Corinna Klessmann Saksa Energiaagentuurist rääkis, et selles sektoris saab tööd 130 000 inimest ehk kaks korda enam kui viis aastat tagasi, jak asv on olnud väga kiire.

Eriti edukas on Saksamaa tuuleenergia tootmises. Riigis on üle 50 tuuleenergia seadmeid tootva ettevõtte, millest viie esindajad osalesid ka seminaril. Riigi põhjaosas on selle energaialiigi osakaal kogu tarbimisest 35 %.

Kuna tuuleenergias ei saa areng enam sama kiiresti jätkuda, on praegu trend maa pealt vette ehk hüdroenergia arendamise suunas. Tuuleparkides vahetatakse aga senised väikesed generaatorid suuremate vastu.

Saksamaa suurimas Klettvitzi tuulepargis, mis asub riigi lõunaosas, töötab 38 turbiini, millest igaühe võimsus on 1,6 MW.

Saksamaa on esirinnas ka biokütuste kasutamises energia tootmiseks. 2002. aastal oli seal üle 100 tahkel biokütusel töötava jõujaama, kuid paljud kasutavad ka biogaasi. Riigis on mitu suurt biomassi tehast.

Eestis peab aastaks 2010 olema taastuvenergia osakaal kogu energiatarbimises 5,1 %, praegu on see kümme korda väiksem. Juurdekasv tuleb põhiliselt tuuleparkidest, mille rajamiseks on tänaseks Eesti Energiale esitatud 16 taotlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing