EPL: Töötajad saavad üha enam lisasoodustusi

01. november 2004, 07:57

62 protsenti uuringus osalenud ettevõtetest pakub oma töötajatele üht või mitut muutuva tasustamise skeemi.

?See pool on aasta-aastalt tähtsam,? tõdes HayGroup Baltics Eesti koordinaator Annika Gri?akov. Ettevõtetes väljendub see näiteks mobiili- ning transpordihüvitise, lisapuhkuse, ametiauto, laenu, koolitustasu jm võimaldamises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Üha populaarsemaks muutub ka ? la carte soodustuste pakett, mis tähendab, et töötajale on ette nähtud kindla summa eest teatud soodustusi.

Üsna huvitav pilt avaneb ka uuringus osalenud ettevõtete autoparki vaadates. Uuringu kohaselt kasutavad tippjuhid üldjuhul ametiautot, mille keskmine hind jääb 400 000 krooni kanti. Eelistatuimad automargid on Volvo S40-80, Mazda 6 ning Volkswagen Passat. Juhitaseme auto hinnaks on keskmiselt 300 000 krooni ning automarkidest enim kasutusel Ford Mondeo, VW Passat ning Renault Laguna. Spetsialistitaseme auto maksab 220 000 krooni ning markideks on Ford Focus ja Opel Astra.

HayGroup Balticsi 2004. aasta Eesti palgaturu-uuringu andmetel võib prognoosida, et 2005. aastal tõstavad tööandjad oma töötajate palka keskmiselt 5,5 protsenti, mis ei erine oluliselt selle aasta andmetest ja lubab ennustada niisuguse tendentsi ühtlast jätkumist ka järgnevatel aastatel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing