Põhjamaade ja Balti riikide ministrid arutavad ehitusturu liberaliseerimist

01. november 2004, 10:36

Põhjamaade, Baltiriikide ja Poola ministrid allkirjastavad täna Stockholmis ühise tegevuskava ehitusturu liberaliseerimise ja läbipaistvuse tagamise teemal.

Eesti delegatsiooni juhi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Signe Ratso sõnul sisaldab tegevuskava rida konkreetseid ettevõtmisi.

?Kavas on luua Põhjamaade ja Balti riikide ehitusturgude reegleid koondav ühtne andmebaas. Näiteks hankepakkumisi, tehnilisi tingimusi ning muud asjakohast infot sisaldama hakkav elektrooniline keskkond peaks hõlbustama eelkõige väikese ja keskmise suurusega ettevõtete võimalusi piiriüleseks tegevuseks,? lausus Ratso.

Tegevuskava raames viiakse läbi riikide seadusandluse võrdlev analüüs, mille tulemusel soovitakse ühtlustada ehitusturgu reguleerivaid nõudeid ja õigusakte. Kavas on välja töötada ehitusvaldkonna kvalifikatsiooni ja kompetentsinõuete ühtne hindamissüsteem.

Signe Ratso hinnagul võimaldab eri riikide ehitusturge kaitsvate takistuste eemaldamine ja konkurensti tugevdamine alandada ka viimastel aastatel kiiresti kasvanud ehitushindasid.

Põhjamaades, Balti riikides ja Poolas on enam kui 26 miljonit majapidamist, milles elab kokku 70 miljonit inimest. Piirkonnas ehitatakse igal aastal ligi 200 000 uut eluruumi, elamispindade renoveerimistööde maht on vähemalt 17 miljardit eurot. Aasta jookusl lisandunud uusehitiste ja renoveeritud kinnisvara väärtus ületab 70 miljardit eurot, pool sellest hõlmab elamusektor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing