EPL: Internetitelefon pakub tasuta võrgusisest kõnet

02. november 2004, 07:24

Eesti telekommunikatsioonifirmad on kaasa läinud trendiga, mille kohaselt telefoni- ja internetiteenused koonduvad ja helistamiseks saab kasutada ka internetti.

Eilsest alustas Estonian Wireless Network AS (EWN) internetipõhiste telefoniteenuste pakkumist kogu Eestis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ettevõtte juhi Ago Lumeste sõnul on ettevõte seni pakkunud vaid interneti püsiühendusi nii kaabli kui ka raadiolevi kaudu ning eesmärgiks on oma tootevalikut edasi arendada internetipõhist kommunikatsiooniteenust pakkudes. Ip-telefoni ehk internetitelefoni kasutamiseks on kolm võimalust. Esiteks on võimalus ära kasutada olemasolev tavatelefon, mis ühendatakse spetsiaalse internetti ühendatud adapteri külge. Teiseks võimaluseks on kasutada ip-telefoni, mis samuti ühendatakse internetiga ning eraldi tavatelefoni ei ole vaja. Kolmas võimalus on arvutisse laadida vabavarana saada olev tarkvara ja kasutada helistamiseks kõrvaklappide ja mikrofoniga varustatud peakomplekti. Teenuse kuutasu on 10 krooni. Võrgusisesed kõned on tasuta, mobiil- ja tavatelefonivõrkudesse tehtud kõned on hinnakirja järgi.

Teenuseid on juba umbes aasta pakkunud ka kaabellevifirmad Starman ja STV ja telekommunikatsioonifirma Voicenet.

STV nõukogu liikme Raivo Mihkelsoo sõnul on viimase aasta jooksul ip-telefonide areng olnud kogu maailmas kiire ja tehnoloogia on kõvasti edenenud. Tema sõnul sõltub internetitelefonide tulevik eelkõige kvaliteetse ja kiire interneti levikust.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing