Sampo panga reiting tõusis

02. november 2004, 14:32

Moody?s tõstis ASi Sampo Pank pikaajalise ja lühiajalise deposiidireitingu tasemelt A3/P-2 tasemele A2/P-1, teatas pank.

1. novembril tõstis rahvusvaheline reitinguagentuur Moody"s ASi Sampo Pank pikaajalise ja lühiajalise deposiidireitingu tasemelt A3/P-2 tasemele A2/P-1. Sampo Panga reitingu tõstmine võeti vaatluse alla 2003. aasta juulis pärast Sampo Panga omanikfirma Sampo Bank plc pikaajalise deposiidireitingu tõstmist tasemelt A2 tasemele A1. Sampo Panga finantstugevuse reitingu D väljavaade jääb positiivseks.

Reitingu tõstmisel võttis Moody?s arvesse nii omanikfirma toetust Sampo Pangale (mis kuulub 100%-liselt Sampo Bank plc-le) kui ka pankadevahelise integratsiooni määra.

Moody?s märkis samuti, et Sampo Panga omandisuhe suurendab märkimisväärselt Sampo Panga võimet konkureerida oma kahe suurima konkurendiga (Hansapanga ja Eesti Ühispangaga), võimaldades ära kasutada omanikfirma kogemusi ja kaubamärgi tuntust.

Finantstugevuse reitingu positiivne väljavaade kajastab Moody?se seisukohta, et pank, mis on eelkõige keskendunud varahaldus- ja liisingtoodete ning hüpoteeklaenude pakkumisele, on hästi positsioneeritud kasutamaks ära Eestis jätkuva pensionireformi võimalusi.

Seisuga 30. juuni 2004 oli ASi Sampo Pank bilansimaht 8,2 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing