Raudteeinspektsioon alustas raudteeinfrastruktuuri läbilaskevõime jaotamist

02. november 2004, 15:15

Raudteeinspektsiooni juurde loodud läbilaskevõime jaotamise komisjon kogunes esimesele koosolekule, et avada raudteeveo-ettevõtjate taotlused.

AS Eesti Raudtee infrastruktuuri läbilaskevõime kasutamiseks esitasid taotlused reisiveooperaatoritest EVR Ekspress, AS Edelaraudtee ja AS Elektriraudtee, kaubaveooperaatoritest AS Eesti Raudtee, AS Spacecom, Westgate Transport OÜ ja Russian-Estonian Rail Services AS. Edelaraudtee Infrastruktuuri AS võrgustikul opereerimist taotleb nii kauba- kui reisijateveo puhul AS Edelaraudtee.

Esimese eelistusena eraldatakse läbilaskevõime osad avaliku rahvusvahelise reisijateveoteenuse osutamiseks ja teise eelistusena riigisisese reisijateveoteenuse osutamiseks. Järgnevalt jaotatakse läbilaskevõime kaubaveo-operaatorite vahel, rahuldades läbilaskevõimeosa saamiseks esitatud taotlusi võimalikult suures ulatuses. Kui taotluste läbivaatamisel ilmneb, et üht ja sama läbilaskevõimeosa soovivad korraga mitu taotlejat, algatab läbilaskevõime jaotamise komisjon koordineerimismenetluse, mille käigus tuleb kattuvad läbilaskevõime osad paigutada läbirääkimiste teel liiklusgraafikusse osapooltele võimalikult soodsal viisil.

Läbilaskevõime jaotamise eesmärgiks on tagada raudteeveo-ettevõtjate vaba juurdepääs avalikule raudteeinfrastruktuurile ning soodustada konkurentsi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing