PM: Viimsilased koguvad allkirju metsade kaitseks

04. november 2004, 08:01

Viimsi valla külade elanikud koguvad allkirju, et astuda vastu metsade maharaiumisele ja ning peatada sealset elukeskkonda halvendav uute eramute ehitamine.

Vallavalitsusele, volikogule, Harju maavalitsusele ja keskkonnaministeeriumile saadetava pöördumise koostanud Kelvingi, Randvere ja Lubja külavanemad kardavad, et kui metsade mahavõtmine jätkub, pole Viimsi poolsaarel peagi enam ei tuulevarju ega normaalset elukeskkonda, kirjutas Postimees.

Mõne päevaga on kogutud juba sadu allkirju, et võtta kõik Viimsi poolsaare allesolevad metsad kaitse alla või nimetada need üldplaneeringu korrigeerimise käigus kaitsemetsadeks. Samuti nõuavad allakirjutanud, et uute planeeringutega ei antaks metsamaad enam ehitiste alla. Praegu kogutakse pöördumisele allkirju kuues külas, elanikud on tihti alla kirjutanud terve leibkonna ehk mitme inimese nimel.

Kirja ajendas koostama kuuldus, et mujal Eestis Natura 2000 kaitsealade võrgustiku alla minevate kruntide omanikele võidakse anda asendusmaad Viimsisse. Kelvingi külavanem Ants-Hembo Lindemann ütles Postimehele, et kuigi ametlikult pole sellele kartusele kinnitust saadud, on siiski tõenäoline, et Viimsi riigimetsa võidakse asendusmaid anda. «Kui asi ära tehakse, on juba hilja,» nentis Lindemann.

Lubja küla vanem Elle Kristlepp ütles, et suur osa erametsi on Viimsis juba kinnisvaraarenduseks maha raiutud ja pole ime, kui riigimetsaga sama juhtub.

Kunagine vallavanem Lindemann nentis, et kinnisvaraarenduse jätkumisel on piirid. «Kui paljud kolisid siia selleks, et nautida head elukeskkonda, siis lõputu ehitamisega kaob see keskkond peagi,» ennustas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing