PM: Res Publica eitab liitu Keskerakonnaga

04. november 2004, 08:01

Reformiparteiga liitumise lootused vähemalt esialgu maha matnud Res Publica nimetab jutte nende salasepitsustest Keskerakonnaga halvaks naljaks.

«Meie ?anta?eerime ja ähvardame reformikaid Keskerakonnaga, et juhul kui nad ei liitu, siis meie...? No kuulge, see on ju täielik jaburdus, totaalne absurd,» rääkis eile Postimehele Indrek Raudne, Res Publica üks juhtpoliitikuid ja Riigikogu liige. «Ega siis ähvardustega ei sõlmita abielusid.»

Ometi on mitmed poliitikud vihjanud, et just sellise ultimaatumiga ähvardas osa peaministripartei liikmeid juba mõned nädalad tagasi reformierakondlasi selleks puhuks, kui viimased peaksid kahe partei ühinemisele «ei» ütlema.

Väidet toetas ka fakt, et Res Publica esimees Juhan Parts kohtus paar nädalat tagasi Keskerakonna liidri, värskelt Tallinna meeritoolilt kukutatud Edgar Savisaarega. Seal olla Parts Savisaare ees kahtluse alla seadnud Reformierakonna ühe pealubaduse, tulumaksu alandamise täitmise otstarbekuse. Juttu tulnud veel valitsuskriisist, mis tipnevat peatselt Keskerakonna ja Res Publica ühisvalitsuse moodustamisega.

«Kuulge, see on täiesti rumal jutt,» sõnas Raudne, kes tunnistas samas Res Publica ja Keskerakonna juhtide kohtumist. «Esiteks, Parts kohtub opositsiooniliidri Savisaarega aeg-ajalt ikka, selles pole ju midagi erakordset.»

«Teiseks, juttudel salasepitsustest Keskerakonnaga pole mingit alust,» märkis Raudne. «Saame tõesti nendega hästi läbi, kuid see on õhust võetud loba.»

Res Publica, kes pidi äsja loobuma plaanist juba järgmise aasta kohalike omavalitsuste valimistele minna Reformierakonnaga ühes parteis, teeb juba uusi plaani. Nimelt tahab peaministri erakond senisest enam koostööd teha Isamaaliiduga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing