Nõmmel selgitatakse 2004. aasta tegu ja aasta tegijat

Inno Tähismaa 08. november 2004, 16:04

Nõmme linnaosavalitsuse algatatud konkurssidel selgitatakse teist aastat järjest välja linnaosa aasta tegija ja aasta tegu.

Võitjad tehakse teatavaks Nõmmele linnaõiguste andmise 78. aastapäeva üritusel 13. novembril, teatas linnaosa esindaja.

Nõmme linnaosavanem Hanno Pevkur ütles pressiteate vahendusel, et tegemist on konkursiga, mis vaatab linnaosas tehtule aasta jagu tagasi ja kuhu kõik soovijad said esitada kandidaate.

?Kuigi Nõmmel on palju tublisid ja teokaid inimesi, soovime siiski välja selgitada ühe viimase aasta jooksul linnaosa maine heaks kõige rohkem ära teinud inimese ja ühe asjaliku teo - olgu see siis mõni ehitis, tänuväärne tegevus, annetus või midagi muud vajalikku,? selgitas ta.

Konkursi ?ürii valib homme aasta teo ja aasta tegija kolm nominenti välja ligi 20-st esitatud ettepanekust.

Konkursside laureaadid kuulutatakse välja Nõmmele linnaõiguste andmise 78. aastapäevale pühendatud pidulikul üritusel Nõmme kultuurikeskuses 13. novembril kell 18.

Konkursside laureaadid saavad vastava aunimetuse ning noore skulptori Kirke Kangro valmistatud skulptuuri - aasta teole omistatakse Glehni Kalevipoega kujutav pronksskulptuur ja aasta tegijale Nikolai von Glehni kujutav pronksskulptuur.

Möödunud aastal valitu Nõmme aasta tegijaks Nõmme noortemaja kabeklubi juhendaja Heinar Jahu, kelle noored õpilased on jõudnud nii maailmameistri kui Euroopa meistri tiitliteni. Nõmme aasta teoks sai Nõmme keskkonda hästi sobiva terviklahendusena rajatud kirjastuse Koolibri uus büroohoone Hiiu tänaval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing