Maksuamet võlglaste nimekirjast: seadus annab täieliku õiguse

Inno Tähismaa 08. november 2004, 12:49

Maksu- ja tolliamet põhjendab maksuvõlglaste nimekirja internetis avaldamist asjaoluga, et seadus annab selleks täieliku õiguse.

?Leiame siiski, et kehtiv maksukorralduse seadus annab maksuvõlglaste nimekirja avaldamiseks maksuhaldurile täieliku õiguse,? vahendas maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar pau maksuhalduri seisukohta. Tema sõnul pole maksuvõlgade avalikustamise eesmärgiks mingil juhul maksuvõlgniku halvustamine ning maksuvõlgade nimekirja puhul ei ole tegemist 'avaliku häbipostiga'. ?Maksu- ja tolliamet tervitab kõiki ühiskonnas tekkivaid maksuteemalisi diskussioone, mis võivad Eesti maksuseadusi ja maksukohustuse täitmist parandada või selgitada,? lisas Pau.

Maksuamet on seisukohal, et on maksuvõlglaste nimekirja oma veebilehel siiani avaldanud lähtudes maksukohustuslastele põhjendatud avalikust huvist oma tehingupartnerite ja klientide seaduskuulekuse ja kohustuste olemasolu kohta. Sellise info omamine võimaldab hinnata majandustegevuses äririske ja langetada sellele teabele tuginedes oma õigeid otsuseid. On väheusutav, et kellelgi on tahtmist kümneid tuhandeid maksuvõlgnevusi sisaldavaid nimekirju sirvida vaid oma uudishimu rahuldamiseks nagu seda väidab EML, leiab maksuamet.

Maksuamet teatas, et ei pea hetkel vajalikuks iga maksuvõla avaldamiseks põhjendatud taotluse esitamist. Ühelt poolt peab avalik teave olema igale kodanikule kättesaadav kiiresti ja mugavalt ning teiselt poolt tooks taotluste esitamise korra sisseseadmine kaasa täiendavaid ressursikulutusi.

Võlgasid avalikustavad ka näiteks krediidiasutused, kes avaldavad regulaarselt oma maksehäiretega klientide nimekirju, leiab maksuamet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing