Svedbergsi 75 mln sanitaarkeraamika tehas Eestis homsest katuse all

Inno Tähismaa 08. november 2004, 15:10

Keraamikatootja Svedbergs ehitab Tallinna külje alla Tänassilma tehnoparki 75 miljonit krooni maksva tehase.

Homsel pidulikul sarikapeol Harjumaal Saku ja Laagri vahel asuvas Tänassilma tehnopargis annavad planeeritavast ülevaate Rootsi Svedbergsi tegevdirektor Jörgen Ekdal ja finantsdirektor Ola Österberg, samuti Eesti ettevõtte Svedberg Ceramics AS tegevdirektor Peter Shilling, teatas firma esindaja.

Svedbergsi 75 miljonit krooni maksvas Eesti tehases alustab esimeses etapis tööd 80-100 inimest. Tootmist planeeritakse alustada aprillis, personali komplekteerimine algab juba detsembris.

Eestis hakatakse tootma peamiselt keraamilisi kraanikausse, du?ialuseid ja tualetipotte. Svedbergsist saab esimene sanitaarkeraamikat tootev tehas Eestis. Siiani vaid Põhjamaades ja Eestis müüdud toodangut hakatakse edaspidi turustama ka Lätis ja Leedus. Tooteid turustatakse Svedbergsi kaubamärgi all.

Saku vallavanem Sven Kesler ütles investeeringut kommenteerides, et seni on paljud Tänassilma tehnoparki asunud ettevõtted Tallinnast välja kolinud, seega ei ole tegemist otseselt uute töökohtade loomisega, pigem laiendamisega. 'Svedbergs rajab Eestisse oma esimese tehase, mis on ka Eesti mastaabis oluline majandussündmus, rääkimata loodavast sajakonnast töökohast,' lisas Kesler. Tema sõnul on valla seisukohalt just taolised ettevõtted teretulnud, sest võimaldavad vallaelanikele töökohti luua ja seeläbi ka vallaelanike arvu kasvatada. Tänassilma tehnopargi tulek oma 1000 töökohaga on teravalt päevakorda tõstnud ühistranspordikorralduse Tallinna ja Tänassilma vahel. Oleme alustanud Tallinna transpordiametiga läbirääkimisi vastavate linnaliinide pikendamiseks tehnoparki, märkis vallavanem.

Svedbergsi käive oli möödunud aastal 600 mln krooni ning kasum 94,5 miljonit krooni.

Svedbergsi ajalugu ulatub tagasi aastasse 1920, mil Holger Svedberg alustas lehtmetalli töötlemist, valmistades piimanõusid. 1960ndatel alustasid asutaja pojad muu hulgas uut tüüpi valgustusega du?ikabiinide tootmist. 1970ndatel tuli ettevõtte turule vannitoamööbliga. Svedbergs"i Dalstrop AB on Põhjamaades turuliider.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing