PM: Majaomanikud taunivad järsku maamaksu tõusu

08. november 2004, 08:04

Tallinna majaomanikud ei taha leppida rahandusministeeriumi kavaga tõsta maamaksu miinimummäära, sest see tooks kaasa ligi 70protsendise hinnatõusu.

Rahandusministeeriumi ettepanekul võiks uus maamaksumäär olla 1-2,5 protsenti maa maksustamishinnast. Praegu on maksumäär vahemikuks 0,1-2,5 protsenti, milles sobiva suuruse valib iga omavalitsus. Maksumääraks olev protsent maa maksustamisjärgsest väärtusest ongi maamaksu summaks, kirjutab Postimees.

Majaomanikke esindava Õigusjärgsete Omanike Liidu juhi Anto Raukase sõnul on maa maksumäära tõus järjekordne lisakoormus, mis inimeste õlgadele pannakase. «Erinevaid sunde on siginenud nii palju, et nendega ei saa kohe kuidagi leppida,» lausus ta.

Seetõttu tahab liit lähiajal saata rahandusministeeriumile pöördumise, milles taunitakse nii võimalikku maamaksu tõusu kui ka teisi muutusi, mis majaomanikele lisakulutusi toovad.

Maamaksu tõusu taunis ka Saaremaa Torgu valla maanõunik Annika Prei. «Maamaksu määra otsustamine võiks ikka omavalitsuste pädevusse jääda, sest tulu sellelt saavad ju ainult nemad ning nemad teavad ka kõige paremini kohalike inimeste võimalusi,» rääkis ta.

Torgus kõigub maamaksu määr piirkonniti 0,7 ja kahe protsendi vahel. Kõige madalam on maksumäär just rannikualadel, sest seal on palju sellist maad, mida reaalselt ehituseks kasutada ei saa. Torguski ei ole tundmatu probleem, et mõned rannikul maaga toimunud tehingud on hinnad üles viinud. Üksikud ülikallid tehingud viivad maahinna üles ka neil kohalikel, kes kunagi ei kavatse oma maad müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing