EPL: Politsei uurib Tallinna tekstiiliärimehe salapärast tapmist

09. november 2004, 08:18

Politsei uurib, miks tapeti Tallinnas ärimees Nikolai Klimov, kelle vastu korrakaitsjad pole varem kordagi huvi tundnud.

?Varem kriminaalkorras karistamata, pole politsei huviorbiiti kuulunud,? iseloomustas mõrvatut Põhja politsei mõrvagrupi ülemkomissar Elmar Vaher.

Kuna Klimovit (45) tunti korraliku pereisana, kellele kuulus peamiselt välisturistidele mõeldud kauplusekett, oli tema tapmine politseinikele üllatuseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Klimovit nähti viimati elusana neljapäeval. Reede hommikul leiti ta surnukeha Ülemiste järve äärest, kümmekond meetrit Vana-Tartu maantee pervest.

Väidetavalt püstoliga rindu tulistatud mehe laiba leidis juhuslik mööduja.

Politseinikud otsisid läbi tapetu taskud, leides küll koduvõtmed, kuid kadunud oli raha, dokumendid ja telefon. Kuna mees oli hästi riides ? kandis kalleid kingi, teksapükse ja pruuni nahkjopet ?, ei välistanud politseinikud esialgu röövmõrva versiooni.

Klimov tegeles tekstiiliäriga. Ta oli ainuomanik OÜs Linakaubandus, mille peategevusala on tekstiiltoodete hulgimüük. Tallinna vanalinnas kolme kauplust omaval firmal on esindused ka Pärnus ja Tartus.

Kaks aastat tagasi tegutses Klimov praeguseks likvideeritud kaubandusfirma juhatuses, mille aktsionäride ringi kuulus kurikuulsa OÜ Liivi Teeninduse juht Peeter Tamberg. Keskkriminaalpolitsei süüdistab Tambergi 14,5 miljoni krooni ARKi raha riisumises osalemises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing