Säästumarketi kümne kuu käive ületas 2 miljardi krooni piiri

09. november 2004, 14:57

Kesko kontserni kuuluva Säästumarketi selle aasta kümne kuu brutokäive ületas 2 miljardi krooni piiri, kasvades ligi kümnendiku võrreldes sama perioodiga mullu.

Kesko grupp teatas börsile, et esialgseil andmeil oli oktoobris Säästumarketi käive 203,5 miljonit krooni.

Samuti Keskole kuuluva Citymarketi käive Eestis oli oktoobris 178,4 miljonit krooni. Kümne kuuga tegi poekett käivet 1,45 miljardit krooni, mis oli 93 protsenti enam kui mullu samal perioodil - samas lisandus eelmise aasta sügisel juurde kaks Citymarketit.

Kui Kesko toidukaupluste käive väljaspool Soomet ehk siis Eestis ja Lätis on hoogsalt suurenamas (kümne kuu kasv +37%), siis seevastu Soomes on kaupluste läbimüük järgi andnud, langedes kümne kuu lõikes kokku kahe protsendi võrra.

Kesko K-rauta keti brutokäive Eestis oli eelmisel kuul 86,1 miljonit krooni ehk peaaegu sama suur kui mullu oktoobris. K-rautakesko kümne kuu käive kokku ulatus 801,3 miljoni kroonini.

Kesko Agro Eesti käive oli oktoobris 59,5 miljonit krooni, mis on ligi 20 protsenti parem eelmise aasta samast näitajast. Kümne kuu käive kokku oli 776,2 miljonit krooni, mis ületab ligi 25 protsendi võrra mullust vastavat näitajat.

Kesko opereerib Eestis kuue Citymarketi ja 45 Säästumarketiga. Ehitus- ja kodukauba ketil K-rautakesko on Eestis neli poodi ning põllumajandusmasinaid ja -tarvikuid müüval Kesko Agrol kolm müügiesindust.

Kesko teatas hiljuti, et ostab ära mööblipoode haldava Indoor Groupi. Indoor Groupil on Eestis avatud kolm Sotkat ja üks Asko kauplus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing