Börsiülevaade: kaks päeva on Hansapanga väärtus kasvanud 11 500 krooni sekundis

09. november 2004, 14:45

Hansapanga turuväärtus on kasvanud kahe viimase päeva jooksul kokku ligi kahe miljardi krooni võrra ehk ligi 11 500 krooni sekundis.

Täna teist päeva järjest uue rekordtaseme (132,21 krooni) saavutanud Hansapanga aktsia tõstis panga turukapitalisatsiooni 40,9 miljardilt kroonilt 42,0 miljardi kroonini. Eilne 2,2% tõus kergitas panga väärtust veel 0,9 miljardi krooni võrra.

Kahe päevaga on Hansapank investorite silmis ligi kaks miljardit krooni hinnalisemaks muutunud. See on täpselt võrdne Merko Ehituse turuväärtusega, mis on Tallinna börsil Eesti Telekomi järel kalliduselt kolmas ettevõte.

Kui võtta aluseks Hansapanga päevase turuväärtuse tõusu (miljard krooni), siis sellest on suurem turuväärtus börsil veel vaid Normal. Ja ongi kõik.

Börsihiiu pidev väärtuse kasv muudab ülejäänud ettevõtted Hansapanga kõrval järjest pisemaks. Panka arvestamata oleks Tallinna börsi ettevõtete turuväärtus kõigest 21,7 miljardit krooni ehk vaid pool Hansapanga praegusest väärtusest.
Kui minna ajas veidi tagasi näeme, et alles 2001. aasta veebruaris oli Eesti Telekomi turuväärtus Hansapanga omast suurem. Tõsi, esimese turuväärtust on veidi kahandanud iga-aastased suured dividendimaksed, millega Hansapank pole senini investoreid eriti rõõmustanud.

Uue rekordtasemeni tõusis täna ka Harju Elektri aktsia (133,78 krooni). Elektriseadmete tootja avaldas möödunud teisipäeval kolmanda kvartali majandustulemused, mis lubavad ettevõttelt oodata tulevikus paremaid rentaablusnäitajaid ja suuremat kasumit.

Möödunud reedel oma majandustulemustes samuti tugeva rentaabluse paranemisega välja tulnud Merko Ehituse aktsia kosus täna 219,05 kroonini ehk 0,8% võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing