ÄL: Jõhvi kõlaritehas hoiab kohta maailma 500 parima seas

10. november 2004, 08:21

Jõhvis asuvast tehasest rändab igal aastal maailma tuhandeid kvaliteetkõlareid.

Endise Nõukogude sõjatehase Punane RET Jõhvi filiaali baasile rajatud firma Audes suudab teha nii kvaliteetset kaupa, et mainekas helisüsteemide ajakiri Stereophile on valinud firma kõlarid pärast teste kahel korral 500 kõige parema toote hulka, kirjutab Ärileht.

Sisuliselt rajasid ettevõtte kaks meest ? Alfred Vassilkov ning Andrei Tjurin. Vassilkov juhatab Audesega tihedalt seotud firma Lavinton laborit, kus uusi helisüsteeme välja töötatakse.

Tema kirjeldusel orienteerus Audes viis-kuus aastat tagasi just kvaliteetkaupade tootmisele, sest oli selge, et odava Hiina kaubaga pole mõtet võistelda. Et toodang on Eesti inimeste jaoks liiga kallis, läheb ligikaudu 90% sellest ekspordiks. Suurim osa kõlareid ostetakse Ameerika Ühendriikides.

Vassilkov kõneleb, et kõige paremini aitab USAs läbimüüki kasvatada maailma suurim audiotehnika näitus Las Vegases, kus Audes osaleb sel aastal juba kaheksandat korda.

Samuti katsub firma kanda kinnitada Põhjamaade turul, kuid üldiselt iseloomustab Vassilkov Soome ja Rootsi turge kui kitsaid ja omapäraseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing