Taavi Veskimägi: Eurole üleminek suurendab Eesti majanduse stabiilsust

10. november 2004, 17:06

Rahandusminister Taavi Veskimägi hinnangul aitab üleminek eurole suurendada Eesti majanduse stabiilsust ja usaldusväärsust.

Ka annab see võimaluse väljendada oma seisukohti Euroopa Keskpanga rahapoliitika väljatöötamisel. 'Kiire liitumine on Eestile kindlasti majanduslikult kasulik, kuna annab meile konkurentsieelise ning liidab tihedamalt Euroopa majandusruumiga,' ütles Veskimägi.
'Kiire liitumine euroalaga aitab kindlustada Eesti krediidireitinguid, mis tähendab madalamaid intressimäärasid ning eelkõige paremaid tingimusi majandusarenguks. Ühisraha euro kasutamine aitab Eesti elanikel ja ettevõtetel kokku hoida ka valuutavahetuskulude arvelt. Eesti krooni kurss on euro suhtes fikseeritud ning suurem osa kaubavahetusest toimub EL liikmesriikidega (nii praeguste kui ka uutega), mistõttu ei too liitumine euroga kaasa suuri muutusi Eesti majandusele,' põhjendas oma arvamust rahandusminister Veskimägi.

'Positiivse üllatusena näitas eurobaromeeter, et enamus eestimaalasi mõistab, et eurole üleminek ei tähenda meile sugugi vähem majanduspoliitilist vabadust senisega võrreldes,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing