EPL: Bussisõit läheb tallinlastele 1. jaanuarist kallimaks

10. november 2004, 07:59

Tallinna linnavalitsus tõstab 1. jaanuarist ühissõidukite perioodipiletite ja talongiraamatute hinda, seevastu paberkuupiletite hinnad langevad.

Linnavalitsuses menetlusel oleva eelnõu järgi võiks uuest aastast tõusta ühistranspordi 30 päeva ID-pileti hind seniselt 200 kroonilt 220 kroonile, paberkaartide hind võiks aga 350 kroonilt langeda 320 kroonile, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Põhimõte on selles, et inimestel ei tehta enam elukoha järgi vahet,? ütles abilinnapea Kaupo Reede. Paberpilet jääb aga ID-piletist endiselt kallimaks trükkimis- ja jaotuskulutuste tõttu. ?ID-pilet on ka keskkonnasõbralikum,? viitas Reede.

Samuti on see tema sõnul parim võimalus saada ülevaade linna ühissõidukite kasutajatest. Juuniorkaardi hind peaks eelnõu järgi tõusma viie krooni võrra, 80 kroonini.

Kõikide üksikpiletite hinnad jäävad abilinnapea kinnitusel samaks, küll aga kallineb kümne krooni võrra talongiraamat, mis hakkab 1. jaanuarist maksma 70 krooni asemel 80 krooni.

Reede sõnul tõusevad ühissõidukite piletihinnad keskmiselt kuus protsenti. ?Kütusehinna tõus on sel aastal olnud üle 33 protsendi,? põhjendas ta vajadust piletihinda tõsta. ?Nii hüppelist hinnatõusu me kasutajatele muidugi teha ei saa, seetõttu tuleb linnal selle kompenseerimiseks lisavahendeid leida.? Abilinnapea sõnul kinnitatakse uued hinnad ametlikult kas järgmisel või ülejärgmisel nädalal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing