PM: Läti bussifirma ründab odavate hindadega

11. november 2004, 08:38

Läti bussifirma Ecolines viib reisijad Tallinnast ja Tartust kuni poole odavamalt Riiga kui Balti turgu valitsev kohalik bussifirma Eurolines.

Järgmisest nädalast Eestis regulaarse reisijateveoga alustav Ecolines viib reisijad Tallinnast Riiga 120 krooniga ning interneti kaudu piletit ostes on hind isegi 106 krooni, samas kui Eurolinesi sama marsruudi piletihind ulatub 200-230 kroonini. Odavamad on ka Berliini pileti hinnad. Lisaks on Ecolinesi busside väljumisajad tunni võrra varasemad kui Eurolinesil, ähvardades sellega reisijad enda bussi meelitada, kirjutab Postimees.

«Ecolines mitte ainult ei laienda oma tegevust Balti riikide turul, vaid töötas välja ka uue hinnapoliitika ning siit tulenevalt ka uued piletihinnad,» märkis Ecolinesi kaubamärgi all tegutseva bussifirma Norma-A juht Andris Podgornõi.

Kui kauaks nii odavad hinnad Eesti bussireisijatele jäävad, ei osatud eile Ecolinesi Tallinna kontorist öelda. Esialgu sõidavad Ecolinesi bussid vaid esmaspäeviti ja reedeti, hiljem iga päev. Tallinna kõrval peatuvad Ecolinesi bussid ka Tartus, Valgas ja Pärnus.

Eurolinesi nime all tegutseva Mootorreiside juhi ja suuromaniku Hugo Osula sõnul on lätlased üritanud juba aastaid kopeerida Mootorreiside graafikuid ning lõigata kasu veidi odavamatest hindadest.

«Meie oma hindasid muuta ei kavatse ning nende odavad hinnad lõpevad varsti ära,» kommenteeris Osula. «Me ei saa endale tasuta sõitu lubada, sest bussid ja kütus kallinevad ning kulud on niigi kokku tõmmatud.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing