Estmilki uus omanik lubab ettevõtte järgmise aasta käibeks 600 mln krooni

11. november 2004, 13:23

Hiljuti Rapla piimatootja Estmilk Productioni omandanud Vene Nutritec Group lubab ettevõtte käibe järgmisel aastal 600 mln kroonini kasvatada.

'Meil on detailne äriplaan, kuidas seda ettevõtet arendada, eelkõige just lastetoitude tootmist,' sõnas Nutritec Groupi üks omanikke Georgi Sazhinov äsja lõppenud pressikonverentsil. 'Plaan on ettevõttesse järgmisel aastal investeerida 6,3 miljonit eurot (ligi 100 mln krooni - toim.) ja pärast seda ettevõtte tootmismahtu kahekordistada.'

Pärast investeeringuid peaks Estmilk Productioni Rapla asuv tehas hakkama päevas ümber töötlema 500 tonni piima. See on rohkem kui Estmilki eelkäija Rapla Dairy nüüdseks kriminaalsüüdistust ootav omanik Yagub Haidary oma julgemateski plaanides oskas ette näha. Kui Eestist 500 tonni piima päevas kokku osta ei õnnestu, lubab Sazhinov hakata piima importima Lätist, Leedust ja Venemaalt.

Uute omanike nägemuse järgi peaks Estmilk Productioni järgmise aasta müügitulu olema 600 ja ärikasum 72,6 miljonit krooni. Estmilki tänavune käive tuleb 300 miljoni krooni kanti, eelmise aasta kevadest tegutseva Estmilk Productioni esimene tegevusaasta netokäive oli 101 ja kahjum 2,5 miljonit krooni.

Sazhinovi sõnul huvitab Nutriteci Balti riikide lastetoitude turg, kuid samuti Estmilki ekspordikanalid Iraaki, Iraani, Alzheeriasse jne. Oluline 'rosin' Estmilki omandamise juures oli ka koos piimatööstusega ostetud AS Agro Piim, millele kuulub Eesti kuus suuremat piimafarmi. 'Me ostamegi neid ettevõtteid, kelle kaudu saame uutele turgudele ja kellel on olemas toorainebaas,' lisas Sazhinov.

Nutritec Group on omanike sõnul Venemaa suuruselt kolmas piimatöötleja, olles spetsialiseerunud lastetoitude, või ja piimapulbri tootmisele. Ettevõte on tegutsenud 14 aastat, gruppi kuulub 13 piimatööstust Venemaal, Ukrainas, Kasahstanis, Valgevenes. Tänavu ostis grupp lisaks Estmilkile piimatööstuse Ukrainas ja juustutootmise Krasnodari oblastis.

Nutritec Groupi tänavuse aasta müügikäive tuleb ca 2 miljardit krooni.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing