Vallo Toometi vangistus asendati üldkasuliku tööga

11. november 2004, 16:21

Kohus kinnitas endiste Eesti Sõltumatu Televisiooni töötajate lihtmenetluse kokkuleppe, Vallo Toomet peab tegema üldkasulikku tööd.

Tallinna Linnakohus kinnitas Vallo Toometi (44), Kristi Taringu (31) ja Piret Maiste (36), nende kaitsjate ja prokurör Laura Vaik?i poolt sõlmitud lihtmenetluse kokkuleppe, mis määras Toometile karistuseks üldkasuliku töö ning Taringule ja Maistele vangistuse tingimisi.

Vastavalt sõlmitud kokkuleppele karistas kohus Toometit ühe aasta ja kahe-kuulise vangistusega, mis asendatakse 840-tunnise intellektuaalset laadi üldkasuliku tööga. Vastavalt kokkuleppele peab Toomet töö ära tegema ühe aasta jooksul alates kohtuotsuse jõustumisest.

Kohus karistas Maistet ühe-aastase ja Taringut ühe aasta ja kahe-kuulise vangistusega tingimisi. Katseaeg on mõlemal naisel poolteist aastat. Kõik kolm süüdimõistetut allutatakse karistuse kandmise ajaks käitumiskontrollile, sundraha kõigilt on 3720 krooni.

Toomet, Taring ja Maiste tunnistasid end neile esitatud süüdistuses süüdi, mis oli eelduseks lihtmenetluse kokkuleppe sõlmimisel.

Koos eelpoolnimetatutega samas kriminaalasjas kohtu alla antud Rait Killandi (37) ei tunnistanud ennast süüdi ega nõustunud kokkuleppega. Killandi kriminaalasja menetlust alustab kohus 12. novembril.

Endisi Eesti Sõltumatu Televisiooni ASi (ESTV) juhatuse töötajaid Toometit ja Killandit ning raamatupidajaid Taringut ja Maistet süüdistatakse maksuseaduse rikkumises, mille tulemusena jäi riigile maksudena laekumata 8 miljonit 122 569 krooni.

Kahju on riigile hüvitatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing