Videofilmide müük lennutas multifilmide tootja kasumit

12. november 2004, 15:29

Pixar Animation Studios kolmanda kvartali kasum tõusis tänu videofilmide (eesotsas ?Kalapoeg Nemo?) müügile möödunud aastaga võrreldes ligi 70%.

Animatsioonifilmide tootja kvartalikasum ulatus 22,4 miljoni dollarini (0,38 dollarini aktsia kohta). Analüüsikeskus Thomson First Call andmeil ootasid analüütikud keskmiselt vaid 0,24 dollarist kasumit aktsia kohta.
Ettevõtte käive kasvas 30,2 miljonilt 44,5 miljoni dollarini (540 miljonit krooni).

Pixar tuli käimasoleval kuul välja oma kuuenda täispika multifilmiga ('The Incredibles'), mis teenis esimese nädalavahetusega 70,3 miljonit dollarit. Tulemus ei sisaldunud ettevõtte kolmanda kvartali tulemustes.
Ettevõtte loodab uue filmi edu arvestades käesoleva aasta kasumiks 2,10-2,20 dollarit aktsia kohta.

Pixari seitsmes film kannab nime ?Cars? ning tegemist on viimase filmiga, mille puhul tehakse veel kindlasti koostööd Walt Disney`ga. Pixar on pidanud läbirääkimisi teiste filmilevitusfirmadega, kus ta oleks rohkem oma filmide peremees. Praegu finantseerib pooleldi Pixari projekte Walt Disney, saades endale ka poole filmide poolt teenitud kasumist ja levituskulud.

Aastas ühe filmi turule toov Pixari tegevjuht Steve Jobs sõnul kaalutakse uute filmide linastumist suvel kuna see toob sisse rohkem raha ning lisaks võimaldab pühadeperioodil tuua videofilm turule.

Pixari aktsia on eelturul tõusnud 7,1%, tasemeni 85,58 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing