Hansapanga krediitkaardile hakkab kehtima 30-päevane intressivabastus

15. november 2004, 10:44

Hansapanga krediitkaardile hakkab kehtima 30-päevane intressivabastus, teatas pank.

Arvestades kaardikasutajate soove, saab alates järgmise aasta veebruarist kasutada Hansapanga vaba tagasimaksega krediitkaarti 30 päeva jooksul intressivabalt. Intressivaba perioodi arvestatakse igale ostule eraldi.
Kui ostusumma makstakse tagasi 30 päeva jooksul, siis selle pealt intressi maksma ei peagi. Täpset ülevaadet tehtud ostude ja intressiarvestuse kohta näevad kliendid hanza.netis krediitkaardi väljavõttest. Elektrooniline väljavõte on hanza.netis üleval reaalajas.

Hansapanga väikefinantseerimise osakonna juhataja Annely Hermani sõnul on intressivabade perioodide pakkumine vaba tagasimaksega kaartidele kogu maailmas levinud ning Hansapank soovib seda võimalust pakkuda ka enda klientidele. Eesti turul on Hermani sõnul veel palju arenguruumi nii uute krediitkaartide väljastamise kui ka olemasolevate klientide aktiivsema kaardikasutuse osas.

'Kui Eestis on krediitkaart keskmiselt igal kolmandal töötaval inimesel, siis Lääne-Euroopas on igal teisel töötajal isegi kaks krediitkaarti,' märkis ta. Tema hinnangul on Eesti inimesed konservatiivsed krediitkaardi kasutajad.

Kuni uue intressivabastuse jõustumiseni kehtib jõulusoodustuse aeg, mille jooksul kehtib intressivabastus nii vaba tagasimaksega kui ka ego kaardi kasutamisel kõikidele uutele ostudele, mis tehakse alates 1. novembrist kuni 31. jaanuarini. Intressi tuleb nende ostude eest maksma hakata alles pärast nimetatud perioodi lõppu. Jaanuari lõpuni kestva soodusperioodi jooksul saab ka määratud tagasimaksega kaardi vormistada üheks aastaks ilma aastatasuta.
Intressivabastuse kehtimahakkamisest lähtuvalt hakkab vaba tagasimaksega krediitkaardile alates järgmise aasta aprillist kehtima kuuhooldustasu. Samuti nagu deebetkaardi puhul, on see 15 krooni kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing