EPL: Maksurevident müüs Venemaale Eesti transiidifirma ärisaladusi

16. november 2004, 08:01

Eile tegi kohus esmakordselt süüdimõistva otsuse ametialase teabe välismaalastele edastamise eest.

Üks Venemaa suuri gaasifirmasid Surgutgasprom lubas tollasele maksupettuste tõkestamise pearevidendile 2003. aasta augustis abi osutamise eest maksta 6000 eurot ehk ligi 100 000 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Selle raha eest pidi tollal 27aastane pearevident koguma taustainfot siin transiidiäriga tegelevate firmade Noil Gas ja Noil Group kohta, mis venelaste väitel võlgnesid neile suure rahasumma ja otsisid selle tagasi maksmata jätmiseks ettekäändeid.

Venelasi huvitas, kas võlgnikud tegelesid reaalse äritegevusega või oli neid teadlikult petetud. Maksuameti andmebaasidest firmade andmeid uurinud pearevident kohtuski kaks kuud hiljem Moskvas hotellis Gruusia Saatkond tellijatega, kellele ta salajase info edastas.

2003. aasta detsembris maksu- ja tolliameti ühendamisega seoses töölt lahkunud pearevidendi kuritegu jäänukski ilmselt saladuseks, kui ta poleks tänavu kevadel asunud venelaste palvel koguma täiendavaid andmeid.

Selleks pöördus ta oma endise naiskolleegi, maksuameti kontrollitalituse juhataja poole, kellelt sai teda huvitavate firmade käibemaksudeklaratsioonid. Saatusliku vea tegi endine pearevident märtsis, kui lubas vahendaja kaudu maksta 6500 krooni altkäemaksu keskkriminaalpolitsei rahapesu andmebüroo töötajale, kellelt soovis saada 1,6 miljoni kroonise aktsiakapitaliga Noil Groupi pangakonto väljavõtet.

Maksuametist lahkumise järel advokaadifirmasse juristiks läinud ja juhtunu avalikuks tulles töö kaotanud endine pearevident astus aga eile altkäemaksu andmises ja asutusesisese teabe välismaalasele edastamises süüdistatuna Tallinna linnakohtu ette.

Kokkuleppemenetlusega mõisteti mehele kaheaastane tingimisi vanglakaristus. ?Kogu see lugu on minu elu põhjalikult ära rikkunud,? kurtis endine maksurevident eile Eesti Päevalehele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing