ÄL: ML Arvutite omanik Aivar Paalberg läheb jaekaubandusse

01. detsember 2004, 08:02

ML Arvutite omanikul Aivar Paalbergil on kavas rajada suur IT-kaupade poekett.

?Eesmärgiks on turu nõudmistele vastava jaekaubandusketi loomine,? kinnitas Eesti suurima arvutitootmise ML Arvutite omanik ja nõukogu esimees Aivar Paalberg. Samas ta ei soostu oma plaanist enne pressikonverentsi rääkima. Paalberg jätab saladusse nii investeeringute mahu kui ka kõik muud täpsed plaanid. Ärilehe andmeil kataks homme avatav Paalbergi Enter IT Marketi jaekett kogu Eestit.

Eestis müüdi eelmisel aastal tuhande elaniku kohta 52 arvutit, mis on kaks korda vähem kui Põhjamaades. Suuremat arvutiostubuumi lubab oodata arvutite odavnemine, parem kättesaadavus ning sülearvutite pealetung. Järgmiseks aastaks prognoositakse sülearvutite müügi kasvu 80% võrra. Samuti muutub tarbija varem ebaolulisena tundunud detailide nagu mürataseme ja disaini suhtes nõudlikumaks. Sellist turgu ja trendi Paalberg võitma asubki.

?Tootjatega on kõik korras, probleem on aga IT- ja digikaupade müüjates, kes pole ära jaganud, et nende valdkonnas juhtub sama mis muuski kaubanduses. Näeme jaekaubandusbuumi, kus tarbija on kaubakülluse vahel kuningas. Samas, IT-kaubad on jäänud erikaupadeks, mida müüvad ?patsiga poisid?, kes on nii pädevad, et tavalised ostjad nende poes ei oska seda õiget suhtlemiskeeltki,? ütleb Paalberg.

Eesti esimene arvutikaubamaja, Norra kontserni Merkantildata gruppi kuuluv PC Kaubamaja pankrotistus eelmise aasta jaanuaris. ML Arvutite omanik Aivar Paalberg näeb perspektiivika äri pankroti põhjusena juhtimisvigu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing