EPL: Suusahüppajate kombinesoonid valmivad Eestis

01. detsember 2004, 08:00

Eesti ettevõte OÜ HR Flamingo valmistab nii Eesti kui ka välisriikide suusahüppajatele kombinesoone.

Lisaks Eestile on kombinesoonid jõudnud Soome, Venemaa ja Ukraina koondise liikmete kätte, kes kannavad neid ka rahvusvahelistel MK-etappidel. Huvi on üles näidanud Saksamaa, Jaapani ja Itaalia koondis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti suusahüppekoondise treener Hillar Hein, kes on ühtlasi ka HR Flamingo juhatuse liige, märkis, et kombinesoonide valmistamine sai alguse umbes poole aasta eest.

?Varem oli alati probleem, et enne hooaja algust ei saanud me õigeks ajaks kombinesoone tellida.

Eelisjärjekorras olid alati Kesk-Euroopa riigid. Umbes kahe aasta eest otsustas FIS (rahvusvaheline suusaliit) litsentsida ühe ?veitsi tehase, kes hakkaks tootma kombinesoonide valmistamiseks vajalikku materjali. Sellest tekkiski mõte, et kui juba materjal olemas, siis miks mitte ise kombinesoone valmistada,? rääkis Hein.

?Meie esimene mõte oli hakata valmistama toodangut lastele ja noortele suusahüppajatele. Tellimusi aga hakkas tulema päris palju ning praegu on nõudlus suurem, kui me jõuame toota,? lausus Hein.

Kui Eestis toodetav meestekombinesoon maksab 200 eurot (3130 krooni), siis Soomes valmiva samasuguse toote hind ulatub 460 euroni (7200 krooni).

Praegu on Eestis valmistatud sadakond kombinesooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing