EPL: Poed peavad aasta pärast märkima hinnad ka eurodes

06. detsember 2004, 08:00

Rahandusministeerium soovib enne euro ametlikku käibeletulekut võtta Eestis kasutusele hinnasildid, kus oleks hinnad nii eurodes kui ka Eesti kroonides.

Uudsed hinnasildid peavad eelnõu järgi poodi jõudma 2006. aastaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?On loomulik, et eurode kasutuselevõtul muutuvate hinnanumbritega harjumine võtab aega,? põhjendas rahandusminister Taavi Veskimägi koostatud seadusemuudatuse eelnõu.

?Hinnad eurodes on absoluutarvudena oluliselt väiksemad ja võivad seetõttu tekitada illusiooni kaupade odavnemisest ning põhjustada valearvestusi,? selgitas ta.

Eesti Panga avalike suhete juhi Janno Tootsi sõnul pole rahandusministeeriumi initsiatiivis midagi erakordset, sest paljudes euroriikides muudeti enne täielikku eurole üleminekut paralleelne hinnasüsteem kohustuslikuks. ?Isegi energia- ja sidefirmad hakkasid arveid saatma kahes vääringus,? ütles Toots.

Ministeeriumi teatel saadakse eurodes arvutatud hind nii, et praegustel hinnalipikutel olev arv jagatakse euro vääringuga 15,6466. Lõplik hind saadakse pärast seda, kui see on ümardatud ühe eurosendi täpsusega.

Suured jaekaubandusketid nagu Citymarket ja Prisma ning teised soomlastest omanikele kuuluvad firmad avaldavad juba praegu soomlastest klientidele mõeldes hindu korraga kahes vääringus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing