Telecom Italia plaanib osta mobiilside operaatori

06. detsember 2004, 11:43

Itaalia suurim telefonikompanii Telecom Italia plaanib osta 44-protsendi suuruse osaluse mobiilside operaatoris Telecom Italia Mobile, kirjutas Bloomberg.

Osaluse väärtus on 20 miljardit eurot, Telecom Italia ei oma praegu Telecom Italia Mobile aktsiaid. Itaalia börs peatas kauplemise mõlema firma aktsiatega.

Analüütikud on tehingu suhtes positiivselt meelestatud. Saksamaa ja Prantsusmaa telefonioperaatorid on samuti vähemusosaluse välja ostnud. France Telecom ostis aprillis mobiilsideoperaatori Orange aktsiad. Euroopa suurim telefonikompanii Deutsche Telekom tegi pakkumise internetiüksusele T-Online.

Telecom Italia Mobile teenis kolmandas kvartalis 643 miljonit eurot kasumit. Käive kasvas 7,9 protsenti, 3,35 miljardi euroni. Telecom Italia kasum aga kukkus enam kui poole võrra, käive kasvas kahe protsendi võrra. Telecom Italia otsib võimalusi kasumi kasvatamiseks. Mobiilsideüksuse kasumlikkus on oluliselt kõrgem, kui tulu kõneside teenustelt.

Telecom Italia keeldus tehingut kommenteerimast. Samuti pole teada, kas pakkumine tuleb üle või alla turuhinna. Telecom Italia Mobile 44-protsendi suuruse osaluse väärtus oli reedese sulgemishinna põhjal 19,5 miljardit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing