Lennufirma SAS Jõululend toob homme Tallinnasse 34 tonni kingitusi

10. detsember 2004, 14:20

Lennufirma Scandinavian Airlines (SAS) traditsioonilise heategevusliku Jõululennu sihtpunktiks on teist aastat järjest valitud Tallinn.

Homme hommikul maandub Tallinna Lennujaamas SASi Jõululend koos esindusliku Norra delegatsiooniga, kes toob Eesti sotsiaalasutustele ligi 34 tonni kingitusi, teatas suhtekorraldusfirma KPMS Partnerid.

Lennufirma SAS on juba 15 aastat hoidnud traditsiooni korraldata iga aasta detsembris Jõululend, millega Norrast toimetatakse mõnda Läänemere ääres asuva linna abivajajatele jõulukingitusi. Tänavu toob SAS heategevusprojekti raames koostöös erinevate partneritega kingitusi Katleri lastekeskusele, Peeteli kiriku lastekeskusele ja sotsiaaltöö keskusele ?Sõbra Käsi?.

Kingitused on kokku kogutud terve aasta jooksul SASi ja koostööpartnerite töötajate poolt Lõuna-Norrast. Kuna kinke, mille hulgas on riided, toit, ratastoolid, maiustused, spordivarustus jne, sai kokku 34 tonni, tuuakse osa saadetisest Tallinnasse ka nelja suure treilerautoga.

Jõululennuga tuleb Tallinnasse kingitusi üle andma ja abistatavate eluoluga tutvuma 74st SASi ning teiste heategevusaktsiooni kaasatud Norra ettevõtete töötajast ja juhist koosnev esinduslik delegatsioon. Delegatsiooni võtab lennujaamas vastu Norra Kuningriigi suursaadik Per Kristian Pedersen.

Lennufirma SAS annab Jõulureisiks alati tasuta lennuki ja tasuta töötab selle reisi ajal ka kogu meeskond. Tasuta lennujaamateenustega toetavad jõululendu Oslo ja Tallinna Lennujaam ning lennuki maapealse hooldusega Tallinnas Estonian Air. Norra suurim energeetikafirma Statoil on juba aastaid kinkinud jõululennuks vajaliku kütuse. Ka paljud kingitusi saatvad Norra pered ja ettevõtted ning SASi ja sponsorfirmade töötajad on seda teinud juba mitmeid aastaid.

SASi jõululennu traditsioon algas 15 aastat tagasi, kui pilootide Harald Gjone ja Karsten Midtuni eestvõttel tehti esimene heategevuslik lend Poola linna Gdanskisse. Viimastel aastatel on Jõululennu sihtpunktiks olnud Riia ja eelmisel aastal otsustati esimest korda sõita Tallinnasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing