Philips teenis aktsiate müügist ligi 9 miljardit krooni

10. detsember 2004, 14:39

Royal Philips Electronics NV müüs maha enam kui pooled temale kuuluvad IT-teenusepakkuja Atos Origin SA aktsiatest, teenides 550 mln eurot (8,6 mld krooni).

Euroopa suurima televiisoritootja osalus Prantsuse firmas kahaneb pärast aktsiamüüki 31,9 protsendilt 15,4 protsendini, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Philips müüb 11 miljonit aktsiat hinnaga 50 eurot tükk Euroopa suuruselt kolmandale pangale Deutsche Bank AG. Viimasega on lepitud kokku, et ta järgneva kolme kuu jooksul neid aktsiaid maha ei müüda.

Philips sai Atos Origin aktsiaid endale 2000. aastal kui ühinesid Atos ja Philipsi endine IT-teenuseüksus Origin.

Pärast 2003. aasta novembrit on Philips müünud varasid 3 miljardi euro eest. Kempen Co. analüütiku Jan Willem Berghuis sõnul võib ettevõte kasutada raha meditsiini- või tervishoiusektori ettevõtete ülesostmiseks.

Need sektorid ei sõltu nii tugevalt kui pooljuhtide ja elektroonikatööstus majanduse kõikumisest ning lubab teenida stabiilsemat käivet ja kasumit.
Philipsi suurim üksus, mis toodab tarbeelektroonikat, jäi kolmandas kvartalis kahjumisse.

Aastatel 1998.-2001. meditsiinisektori firmade ülevõtmiseks 5 miljardit eurot kulutanud Philips loodab meditsiinitehnika üksuse aastakäibe tõsta 6 miljardilt eurolt 10 miljardi euroni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing