EPL: Kaks ettevõtet vaidlustasid kohtus liigse laovaru trahvi

14. detsember 2004, 07:59

Maksuamet tegi põllumajandusministeeriumi andmetele tuginedes ülemöödunud nädalal 34 ettevõttele üleliigsete laovarude trahviotsused.

Neist kaks ? Hadleri Toidulisandite AS ja OÜ Bumiller ? on oma trahvid vaidlustanud, lisaks on kümmekond ettevõtjat suuliselt pahameelt avaldanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ju ei ole ametnikel võimalik süüvida pisiasjadesse,? kommenteeris Hadler Toidulisandite tegevjuht Valmar Visnapuu. Maksuamet nõuab firmalt trahvi 2128 krooni.

Hadleri Toidulisandid toob toidutööstuse lisaaineid riiki ning varustab nendega peaaegu kogu Baltikumi. Aastas vahendab ettevõte 14 000 tonni kaupa, mistõttu üleliigne laovaru 685 kg on Visnapuu sõnul naljakas. ?Meie suuremaid kliente Paulig avas paar kuud tagasi Sauel oma teise tehase ja meil on kohustus neile üle kahe kuu laovaru garanteerida,? ütles ta.

Hadleri Toidulisandite AS leiab, et üleliigse laovaru seadus on vastuolus põhiseadusega ja hea valitsemistavaga.

Põllumajandusministeeriumi on kohtusse kaevanud ka enam kui aasta tagasi loodud ettevõte Bumiller. Ministeeriumil on alust arvata, et ettevõte varus suhkrut eesmärgiga pärast 1. maid seda kallimalt realiseerida. Ettevõtte omanik on leedulane Arturas Nersesianas.

Lisaks sellele on ministeeriumi poole pöördunud kümmekond trahviotsuse saanud firmat, kes on ähvardanud telefoni teel kohtuasja algatamisega.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkauba sõnul ei saa olenemata põhjendustest ühelegi liigset laovaru omanud ettevõtjale erandeid teha.

Oopkaup möönis, et võib-olla sai üleliigse laovaru otsused tehtud liiga matemaatiliselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing