ÄL: Balti Sepik sihib küpsistega välisturge

15. detsember 2004, 08:08

Balti Sepiku toodetud küpsiseid jõuab igas kuus Rootsi turule umbes 40 tonni jagu.

Ettevõttel on kavas järgmisel aastal mahtu kahekordistada ning peale Rootsi toota küpsiseid ka Läti, Leedu ning Saksamaa turgude tarvis, kirjutab Ärileht.

Ettevõtte juhi Anri Treifeldti sõnul valmistatakse toodangut Rootsi turule käesoleva aasta maist ning sinna suunatud toodete valikusse kuulub kuut sorti küpsiseid, millele järgmise aasta jaanuaris lisandub veel üks.

?Tasapisi sai seda toodet koos rootslastega eelmisel aastal juurutatud,? selgitab Treifeldt, kelle sõnul moodustab Rootsi turg Balti Sepiku tootmismahust juba 30 protsenti.

Kuigi Eestis müüb ettevõte oma magusatooteid eelmisel aastal loodud Reval Maiuse kaubamärgi all, kannavad Rootsi turule saadetavad küpsised Eldorado kaubamärki.

Rootsis on Balti Sepiku koos-tööpartneriks FikaGruppen AB (toiduainete hulgimüüja) impordi ja ekspordiga tegelev ettevõte Fikabröd AB, kes varustab toodetega sealseid ketikauplusi. Nimetatud ettevõtte vahendusel jõuavad Eestis toodetud küpsised ka Rootsi toidukaupade suurtegijate ICA ja Axfoodini. Balti Sepikus toodetud küpsised jõuavad Rootsis müügilettidele enam kui 500 kaupluses.

Samas peab ettevõte läbirääkimisi ka Läti ja Leedu ning Saksamaa turgudele sisenemise üle. Ambitsioonikatele ekspordiplaanidele on pannud aluse seejuures just kohaliku turu väiksus. Ettevõtmist julgustab ka Rootsis saavutatud edu.

Anri Treifeldti sõnul eelistavad Lääne ettevõtted endistest idabloki riikidest küpsiste tootmisel just Eestit. ?Siinsed veterinaarnõuded on tõsisemad ja ka tootmiskvaliteet parem kui Lätis, Leedus või Poolas,? selgitab ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing