Starman püüab kompenseerida kaotatud telekanaleid

02. jaanuar 2006, 13:15

Starman lisas täna oma pakettidesse 10 uut venekeelselt telekanalit, püüdes nii kompenseerida kanaleid, mille näitamise õigus seoses tasustamistüliga kaotati.

Uutest kanalitest on populaarseimad TV1000 Russkoje Kino, SGU ja Humor Box.

Olulisemad telekanalid, mille edastamise osas Starmanil ei õnnestunud jõuda kokkuleppele, on PBK ja RTR Planeta.

Starmani müügidirektori Indrek Ildi sõnul alustas Starman paralleelselt uute teleprogrammide edastamisega ka otsekontaktide loomist Vene telekanalitega, et minna mööda telekanaleid Eestis esindavatest ärimeestest.

?Oleme lahenduse leidmise osas optimistlikult meelestatud. Kavatseme loobuda vahendajatest, kelle ainus tegevus on iseendale kasumi küsimine,? ütles Ild.

Starman oli sunnitud alanud aastal oma programmivalikus välja vahetama osa venekeelseid telekanaleid, kuna ei jõudnud kokkuleppele programme Eestis esindavate organisatsioonidega, kes soovisid tõsta kuni 60 protsenti hindu.

Enamikku ärajäänud telekanaleid esindasid siiani Eestis MTÜd Balti Autorite ja Leviliit ja TALK (Teleringhäälingu Autori ja Lähisõiguste Kaitse).

Indrek Ildi sõnul ei tasuks lasta end eksitada mittetulundusühingute nimetusest, kuna selle taga peituvad lihtsalt paar eraisikut, kellel on õnnestunud sõlmida leping Vene programmide ainuesindamiseks Eestis.

AS Starmani aktsiad on kaubeldavad Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing