Maakohtud on aasta algusest ühendatud nelja piirkonna alla

Gert D. Hankewitz 02. jaanuar 2006, 16:46

Alates 1. jaanuarist jagati senised linna- ja maakohtud nelja piirkonna alla ning edaspidi tegutseb Eestis neli maakohut - Harju, Viru, Tartu ja Pärnu.

Senised halduskohtud ühendati kahe piirkonna alla ? Tallinn ja Tartu. Kohapeal õigusemõistmine säilib, kuna kõik kohtud jäävad alles ning nimetatakse ümber kohtumajadeks. Selline lahendus järgib teiste õigusekaitseorganite arenguid ? analoogiline reform viidi politseis ja prokuratuuris läbi 2004. aastal.

Kohtute tööpiirkondade ühendamise eesmärk on ühtlustada kohtute töökoormust, kiirendada probleemsetes kohtades kohtumenetlust ning parandada läbi kohtunikele spetsialiseerumisvõimaluse loomise õigusemõistmise kvaliteeti.

'Püüame nende muutustega saavutada seda, et kohtute töö oleks inimeste jaoks kiirem ja sujuvam,' sõnas justiitsminister Rein Lang. 'Kõik kohtumajad jäävad alles ning inimeste jaoks ei teki lisakulusid.'

Muudatuste tulemusena tekib võimalus ressurssi kohtus sisemiselt ümber jagada vastavalt koormustele. Kui töökoormus on erinev, saab kohtuasju anda selle kohtumaja kohtunikule, mis on kohtu enda kinnitatud tööjaotusplaani järgi vähem koormatud. Seejuures peavad kohtutöötajad seda vähem piirkonna-siseselt liikuma, mida paremini on töö korraldatud.

Üldjuhul antakse aga kohalikud asjad ka tulevikus lahendamiseks kohaliku kohtumaja kohtunikele või spetsialiseerunud kohtunikule, kes võib asuda mõnes teises sama piirkonna kohtumajas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing