PM: Hinnad tõusevad kuni 4 protsenti

03. jaanuar 2006, 08:30

Konjunktuuriinstituudi direktori Marje Josingu sõnul tõusevad hinnad alanud aastal keskmiselt kuni neli protsenti, kirjutab Postimees.

?Meie prognoosi järgi peaks keskmine hinnatõus olema ligi 3,8 protsenti, mis on analoogiline lõppenud aastaga,? ütles Marje Josing. Hinnatõusu põhitegur on palkade kasv, sest selleks on selge surve.

?Ettevõtjad, kes on huvitatud töötajate hoidmisest, on sunnitud neil palka tõstma ja see toob kaasa kohe hinnatõusu. Seda eriti teenindussektoris, kus ei ole suurt ruumi efektiivsuse tõusuks. Ka kütuse hind tõuseb järgmisel aastal,? jätkas Josing.

Josingu sõnul ei saa öelda, et kuskil väga erakordset hinnatõusu tuleks. Lõppenud aastal oli selliseks valdkonnaks näiteks kinnisvarasektor, kus toimunud hinnatõus ei ole loomulik normaalsele majandusarengule, vaid oli pigem spekulatiivne ja hüsteeriline.

?Aga loodan, et kinnisvarasektoris toimub järgmisel aastal mõningane rahunemine, sest ei ole enam väga palju peresid, kes suudaks sellisel turul osaleda. Tõusu on oodata toidukaupade hindades, kallinevad transport ja ka kommunaalteenused,? märkis Josing.

?Kui kuskil ennustada langust, võiks need valdkonnad olla tehnika ja sideteenused. Näiteks tehnika hind maailmaturul langeb ja loomulik on, et see jõuab ka meile,? ütles Josing.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing