EPL: Politsei tõrjub nõuet alluda Eesti akrediteerimiskeskuse kontrollile

03. jaanuar 2006, 08:12

Uue mõõteseaduse järgi peavad politseinikud läbima akrediteerimiskeskuse koolituse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siseministeerium pole nõus kooskõlastama uut mõõteseadust, kuna selles on nõue, mille kohaselt peavad kõik kiirust mõõtvad politseinikud läbima mõõtealase koolituse ja politseiamet peab saama Eesti akrediteerimiskeskuse tunnustuse.

?Ühegi teise Euroopa riigi politsei ei vaja avaliku võimu teostamiseks eraõigusliku institutsiooni (nagu Eesti akrediteerimiskeskus) luba või tunnistust. Sellist nõuet ei ole kehtestatud ka ühegi Euroopa Liidu õigusaktiga,? põhjendas siseministeerium.

Eile selgitas julgestuspolitsei politseidirektor Alo Kirsimäe, et kuigi kõik politseiprefektuurid ja julgestuspolitsei on akrediteerimiskeskuse poolt vastava tunnustuse saanud, ei pea ta riigiasutuste allutamist eraõiguslikule asutusele põhimõtteliselt õigeks.

Mõõteseadust ette valmistanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ekspert Riina Lepik ütles, et enamikus Euroopa riikidest on kõikide mõõtmistulemuste jälgitavus ja usaldatavus allutatud sõltumatule kontrollile.

?Kusagil pole nii, et politseinik mõõdab kiirust ja ütleb, et see näit on õige sellepärast, et ta on politseinik,? lisas Lepik.

Sihtasutuse Eesti Akrediteerimiskeskus üks peamisi töövaldkondi on katse- ja kalibreerimislaborite, sertifitseerimis- ja inspekteerimistegevust teostavate isikute erialase kompetentsuse hindamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing