Saadetiste maht jõudis rekordtasemele

03. jaanuar 2006, 09:56

Detsembris ületas Eesti Posti teel saadetavate kirjade arv esmakordselt 9 miljoni piiri, pakkide päevane maht oli tavapäevaga võrreldes kolmekordne.

?Tundub, et traditsiooniliste kaartide saatmine on taas hoogustumas e-kaartide arvelt. Ilmselt on ettevõtete järjest karmimad turvameetmed, mis suunavad e-kaardid rämpskausta või ei lase neid avada, avaldanud oma mõju,? nentis Eesti Posti juhatuse esimees Peeter RaudseppÞpressiteates. ?Sel aastal saatsid firmad jõulude eel ka palju ELS-ekspress pakke ning kui tavaliselt edastame päevas ca 3000 ELS-pakki, siis näiteks 21. detsembril küündis see arv 10 000ni.?

Kaardisaatmise hoogustumisele andis kinnitust ka juba enne jõulupühi läbimüüdud kogu 1,4 miljoniline jõulumarkide tiraa?. Enim on kasvanud välisriikidest Eestisse saadetavate kirjade maht. Kõige rohkem saadeti kirju Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Ameerikast, Venemaalt, Inglismaalt ja Taanist. ELS-ekspress pakkide maht kasvas möödunud aastal kokku paarkümmend protsenti. Selle aasta lõpuks prognoosime üle 30protsendilist kasvu.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing