PM: Palmaru hinnangul ei luba lepe Sakala keskust lammutada

03. jaanuar 2006, 08:39

Kultuuriminister Raivo Palmaru hinnangul ei võimalda riigi ja AS Uus Sakala vahel sõlmitud leping Tallinna kesklinnas asuvat Sakala keskust lammutada.

Palmaru märkis kirjas Tallinna abilinnapeale Kalev Kallole, et riigi ja Sakala keskust ümber ehitada sooviva AS Uus Sakala vahel 2003. aastal sõlmitud hoonestusõiguse seadmise leping lubab firmal hoonet vaid renoveerida ja keskuse suurt saali rekonstrueerida ning ka lepingu sõlmimisele eelnenud avaliku konkursi tingimuseks oli hoone renoveerimine, kirjutab Postimees.

«Renoveerimise asendamine lammutamisega tähendab mängureeglite olulist muutmist ja praktiliselt uute tingimuste kehtestamist, mis oleks ebaaus teiste konkursil osalenute suhtes ja tooks suure tõenäosusega kaasa mitu kohtuasja,» tõdes minister.

Palmaru sõnul on kaks teed, kuidas Sakala keskuse küsimuses edasi minna. Üks neist on see, et lepingu põhitingimusi Uus Sakalaga ei muudeta ja saalihoonet pelgalt renoveeritakse. «Alternatiivne võimalus on uue konkursi korraldamine tingimustel, kus olemasoleva saalihoone renoveerimine asendatakse lammutamisega,» lisas ta.

Palmaru kiri oli vastuseks Kallole, kes detsembri alguses päris kultuuriministrilt seisukohta keskuse lammutamise suhtes. Kallo viitas muu hulgas sellele, et varasem kultuuriminister Urmas Paet oli ühelt poolt küll maja lammutamisele vastu, kuid samas sõlmis riik Uus Sakalaga 2003. aastal lepingu keskusse uue 1800kohalise saali ehitamiseks, mis aga eeldab maja pea täielikku lammutamist.

AS Uus Sakala juhatuse esimees Ilmar Kompus ütles, et firma kavatseb peatselt esitada omapoolsed ettepanekud hoonestusõiguslepingu muutmiseks. Tema hinnangul praegune leping lammutamist otseselt ei keela ega luba, kuid see tuleks sinna ebaselguse vältimiseks selgelt sisse kirjutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing