Börsiülevaade: Baltikast voolas õhku välja, Tallinna Vesi tõuseb koos tariifidega

04. jaanuar 2006, 14:56

Möödunud aasta Tallinna börsi komeet Baltika elas täna läbi märkimisväärseid nõrkushetki, taandudes 12,09 euroni (189,17 kroonini) ehk 4,8%.

Viimati kukkus aktsia enam möödunud aasta 12. augustil.

Aktsia languse taga näen ma vaid üht põhjust: väärtpaberi hinnaralli on olnud liialt kiire.

Möödunud aastal tõusis aktsia ligi 7 korda sealhulgas viimases kvartalis üle 73% ja aasta viimasel kuul 23%.

Kuna Tallinna börsil tundub olevat väga palju teiste investorite tuules jooksmist, siis tekitab vähegi suurem müük müügilaine ja vastupidi.

Investoreid võis maale tuua ka tänane Äripäeva börsileheküljel olnud artikkel, kus analüütikud ei pidanud Baltika aktsiat enam kuigi odavaks ning oodatakse aktsiahinna hoo raugemist.

Väga tugevalt liikus täna üles Tallinna Vee aktsia, sulgudes 14,30 eurol (223,75 kroonil) ehk 3,9% plussis. Kui möödunud aasta detsembris vibeles veefirma aktsia igavalt ja vaikselt 13,5 euro (211,23 krooni) all, siis selle aasta kolme päeva tõus on olnud juba märkimisväärne.

Naljatledes võib öelda, et aktsia tõuseb koos vee hinnaga. Mäletatavasti tõstis Tallinna Vesi käesoleva aasta alguses vee- ja kanalisatsioonitariife tarbijaile ligi kümnendiku võrra.

Märkimist väärib ka Merko Ehitus, mis näitas täna 28 miljoni kroonist käivet. Hoolimata ülisuurest käivest jäi aktsia liikumine nõrgaks. Väärtpaber tõusis 17,65 euroni (276,16 kroonini) ehk 0,9%. Ehkki terve päeva oli näha vaid ostuhuvi hoidis üks pirakas müügihuviline (müügihuvilised) aktsiat praktiliselt paigal.

Väga muljetavaldavalt liikus täna ka Harju Elektri aktsia, sulgudes 4,25 eurol (66,50 kroonil) ehk 3,2% plussis. Elektriseadmete tootja sai neljandas kvartalis temale kuuluvate PKC Oy aktsiate ümberhindlusest 33,5 mln krooni finantskulu. Ehkki ümberhindlus ettevõtte rahalist seisu mingil määral ei mõjuta võib umbes paarikümne miljoni kroonine neljanda kvartali kahjum osasid investoreid siiski ära ehmatada, mistõttu ma aktsiahinna edasist paranemist ei julge prognoosida.

Aasta esimese kahe päevaga tugevalt kõikunud ja hinnas järele andnud Kalevi aktsia vastu täna suurt huvi ei tuntud. Aktsia sulgus 1,29 eurol (20,18 krooni), mis on 0,8% eilsest tasemest madalamal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing