EPL: Suhkrutrahviks kulub tänavu 180 miljonit krooni

04. jaanuar 2006, 08:36

Selle aasta jooksul peab Eesti tasuma Euroopa Liidule oma 715 miljoni kroonini ulatuvast suhkrutrahvist esimese neljandiku ehk 180 miljonit krooni.

Raha tuleb ära maksta selle aasta 31. detsembriks. Ülejäänud 535 miljoni krooni maksmiseks on Eestil aega neli aastat, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti on esitanud Euroopa kohtule hagi suhkrutrahvi asjus, milles valitsus taotleb Eestile määratud 91 644 tonni suuruse üleliigse suhkruvaru kahandamist ligi poole võrra, arvates sellest maha kodumajapidamiste soetatud nn mittespekulatiivse varu.

Praegu on see hagi kirjaliku protseduuri faasis, mis tähendab, et mõlemad pooled esitavad oma argumendid ja vastuargumendid. Viimati andis Euroopa Komisjon 22. detsembril vastuse Eesti esialgsetele argumentidele, kuid välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste sõnul ei saa neid praegu avaldada.

Kohtusse on jõudnud ka AS Kalevi liigse suhkruvaru küsimus. Kalev vaidlustas juulis maksuameti otsuse, mis sundis firmat novembri lõpuks turult kõrvaldama 15 600 tonni suhkrut. Kui Kalevi üleliigseks suhkruvaruks jääb siiski mainitud kogus, ähvardab firmat suhkrutrahv, mis esialgsetel andmetel küünib umbes 130 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing