Valitsus ei toeta töö- ja puhkeaja seaduse täiendamist

05. jaanuar 2006, 10:59

Valitsus arutas ja otsustas mitte toetada Riigikogu liikmete Peeter Kreitzbergi ja Eiki Nestori algatatud töö- ja puhkeaja seaduse täiendamise seaduse eelnõu.

Eelnõu eesmärk on tagada kuupäevaliselt kindlaksmääratud rahvuspüha ja riigipühadega kaasnevad lisapuhkepäevad ka siis, kui rahvuspüha või riigipüha langeb iganädalasele puhkepäevale.

Valitsus on seisukohal, et ehkki eelnõus esitatud ettepanek aitab küll kaasa töötajate heaolu parandamisele ja sotsiaalsete väärtuste tõstmisele, on see töötaja ja tööandja kokkulepe ja seda ei ole otstarbekas reguleerida seadusega ? valitsus peab igati heaks tavaks, kui ette pandud päevad tööandja poolt võimalusel vabaks antakse.

Ühtlasi märgib valitsus, et seletuskirjas puudub täiendusettepaneku seadusega rakendamisega kaasnevate majanduslike mõjude analüüs ning et eelnõu tulnud saata tööandjate keskorganisatsioonile arvamuse saamiseks.Eelnõu algatajate hinnangul tuleks Eestis üldiste puhkepäevade arvestuses aastas keskmiselt juurde kolm puhkepäeva ning eelnõu seadusena vastuvõtmisel oleks mõju majandusele, sealhulgas ettevõtlusele ja tööhõivele nullilähedane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing