LHV kordas Baltika aktsiale antud ostusoovitust

05. jaanuar 2006, 14:51

LHV kordas täna oma uuendatud Baltika analüüsis aktsiale antud ostusoovitust ning 14-eurost (219-kroonist) hinnasihti.

Analüüsis seisab, et Äripäevas ilmunud negatiivne artikkel, kus paljud analüütikud viitasid 8-9 eurosele hinnasihile, põhjustas teisipäeval laiaulatusliku kasumivõtmise ning aktsia kukkus 4,8%.
'Me usume, et jätkuv tugev jaemüügi kasv koos soodsate laienemisvõimalustega aitab Baltika käivet ja kasumit ülespoole viia. Arvestades suurepärast käibekasvu, ei pea me ettevõtet liiga kõrgelt hinnatuks. Sellest tulenevalt väidame, et teisipäevane aktsiahinna langus oli õigustamatu ning kordame ostusoovitust, hinnasihiga 14 eurot,' kirjutavad LHV analüütikud.

Eelmise aasta tulemused tulevad LHV hinnangul väga head. 'Täna avaldas Baltika Leedu tütarettevõte Baltika Lietuva detsembri müügikäibe 23%-lise kasvu, mis on heaks endeks kogu grupi detsembrikuu müüki arvestades.' Detsbembrikuu müügitulemusi oodatakse selle nädala reedel või järgmise nädala esmaspäeval.

Detsembri kogu müügikäibe kasvuks prognoosib LHV 15,9%. 'Asjaolu, et Leedu
müügikasv ületas meie prognoose tähendab, et kogu grupi detsembri müügikasv võib tulla prognoosidest kõrgem ning seega mõjutada aktsiahinda positiivselt,' leiab LHV analüüsimeeskond.

Täna tõusis Baltika aktsia 4,2 miljoni kroonise käibe juures 3,47%, 195,74 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing