LHV maakler: väikseid aktsiaid ülevõtmispreemia ootuses osta ei tasu

05. jaanuar 2006, 09:43

LHV maakler Alo Vallikivi ei soovita Tallinna Farmaatsiatehase ja Rakvere Lihakombinaadi aktsiaid ülevõtmispreemia ootuses osta.

'Rakvere Lihakombinaadi aktsiatest on suuromaniku käes 95,73% ja Farmaatsiatehasest on suuromaniku käes veidi üle 95% aktsiatest seega peaks ülevõtmiseks õigust ja jõudu jaguma,' ütles Vallikivi. Ka ei välista ta võimalikku suuromaniku poolset ülevõtmispakkumise kordamist Viisnurga väikeaktsionäridele.
Samas viib väiksemgi spekulatiivne huvi aktsia hinna tema sõnul nii kõrgele, et sellel tasemel kaob suuromanikul huvi aktsiaid kokku osta.

'Tallinna Börsile tuleks pigem kasuks kui väga ebalikviidesd ning väga väikese free float aktsiatega ettevõtted börsilt lahkuksid, sellega väheneks nn 15% päevaste tõusude languste raporteerimine, mis aktsia ja ettevõtte käekäigu kohta õiglast infot ei anna,' täheldas Vallikivi.

Samas on maakleri hinnangul börsilt lahkumine omanikele kahel põhjusel raske: 'Esiteks on selle vastu olnud Tallinna Börs ning teiseks on üsna segane väikeaktsionäridele nn õiglase hinna määramine. Lisaks annab börsil olek ettevõttele läbipaistvust ning veidi lisatähelepanu, mis võiks olla oluline Rakvere Lihakombinaadile, mille toodetel on lai tarbijaskond.'

Antud ettevõtete aktsiaid Vallikivi ei oma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing