Viimsi ei hakka laste koolitoitu lausdoteerima

06. jaanuar 2006, 15:14

Viimsi vald teatas, et ei hakka laste koolitoitu lausdoteerima, sest leiab, et vallaeelarve kaudu pole sobilik viia ellu Toompea valitsuskoalitsiooni lubadusi.

'Me ei pea õigeks laudoteerimist, aitame neid perekondi kes abi tõepoolest vajavad,' ütles abivallavanem Endel Lepik. 'Vallavalitsus on koolitoidu doteerimist korduvalt arutanud ja asunud seisukohale, et puuduva osa riigi lubadusest peab katma lapsevanem.'

Viimsi eelarvele läheks lausdoteerimine maksma 1,2 miljonit krooni. Viimsi Keskkoolis maksab lapse päevane koolitoit 14 ja Püünsi Põhikoolis 17 krooni.

Möödunud aasta lõpuni maksid lapse koolitoidu eest vanemad. Uuest aastast maksab riik lapse toidupäeva hinnast kümme krooni. 'Seega jääb Viimsi Keskkooli lapsevanematel sellest aastast koolitoidule juurde maksta neli ja Püünsi Põhikooli lapsevanematel seitse krooni,' lausus Lepik.

Haridusminister Mailis Reps on Viimsi valla poolt saadetud pressiteate kohaselt öelnud: 'tasuta koolitoit kogu põhikooli ulatuses saab reaalsuseks nii suurtes kui väikestes, nii rikkamates kui vaesemates omavalitsustes. Ministrina tahan jätkata pingutusi, kuni tasuta koolitoit on jõudnud kõigisse Eesti omavalitsustesse, olgu neis võimul mis iganes erakonna linnapead ja vallavanemad'.

Endel Lepiku sõnul on omavalitsusel piisavalt seadusest tulenevaid ülesandeid nagu koolide ja lasteaedade rajamine ning lastele normaalse õpi- ja kasvukeskkonna loomine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing