PM: Läänemaa ametnikud unistavad suvilarajoonist Osmussaarel

09. jaanuar 2006, 08:19

Praegu vaid kahe püsielanikuga Osmussaar sobib suvitusrajooniks, leiavad Lääne maavalitsuse ametnikud, kelle kava paneb aga looduskaitsjad õhku ahmima.

Läänemaa asustust suunav planeering märgib, et praegusest maastikukaitsealast Osmussaarest võiks kujuneda suvitussaar, kuhu rajatakse suvilad ja viie-kuue pere alaline elukoht, kirjutab Postimees. Planeering sai hiljuti ka regionaalministri heakskiidu.

«Kindlasti neid on, kes tahaksid saarele suvila ehitada. Eksootilisi suvilapaiku otsivad paljud,» kommenteeris Lääne maavanem Sulev Vare.

Osmussaare maastikukaitseala juhtiv Tiit Randla ütles, et looduskaitse ei luba saarele ehitada. Võib-olla tuleks kõne alla kunagisse külasüdamesse vanade hoonete taastamine.

Praegu on kogu saar riigi omanduses. Kui riik oleks sealsetele elanikele nende talukohad tagastanud, käiks saarel tõenäoliselt juba ammu vilgas maaäri ja võib-olla ka ehitustööd. Aga Teise maailmasõja jalust saarelt lahkunud rannarootslased oma kunagisi maid tagasi ei saanud. Enne Teist maailmasõda elas saarel umbes 120 inimest.

Seesama Lääne maakonna asustust suunavate keskkonnatingimuste planeering märgib sedagi, et Matsalu rahvuspargis võiks piirkondades, kus praegu tohib midagi ehitada vaid ajaloolistele talukohtadele, lubada suvilate ehitust ka väljapoole endiste rannakülade piire.

Matsalu rahvuspargi asedirektor Kaja Lotman ütles selle kohta, et kinnisvaraarendajad on huvitatud mereäärsetest maadest, kuid alalisi elanikke poleks sinna lihtne leida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing