PM: Alkoholism võttis Briti liberaalide juhilt ameti

09. jaanuar 2006, 08:48

Briti liberaalide juht Charles Kennedy teatas üleeile, et otsustab alkoholismiprobleemi tõttu lahkuda, sest parlament ei toeta teda enam, kirjutab Postimees.

Partei asejuht sir Menzies Campbell, kes kohe ka erakonna juhtimise üle võttis, kinnitas, et kavatseb uueks juhiks kandideerida. Tema võimalikeks rivaalideks peetakse Simon Hughesi ja Mark Oatenit.

Kennedy tagasiastumine järgnes nõudele 25 parlamendiliikmelt, kes ähvardasid liberaalide eespingist lahkuda, kui juht, kes lõpuks neljapäeval oli avalikult oma alkoholismi tunnistanud, tänaseks ei lahku.

Eesti päritolu liberaaldemokraadist parlamendisaadik Lembit Öpik ütles, et saadikud, kes sundisid Kennedy lahkuma ilma hääletuseta, «eirasid partei väärtushinnanguid». «Mul on väga karme sõnu mõnede oma kolleegide tegevuse kohta, mida ma jagan nüüd vaikselt ja eraviisiliselt,» ütles Öpik, kelle hinnangul kaotas erakond viimase 83 aasta parima liidri.

Kennedy sisenes suurde poliitikasse 23aastaselt, saades noorimaks parlamendiliikmeks. Ta juhtis liberaaldemokraate 1999. aastast saadik, olles avalikkuses tuntud joviaalse ja sõnaosava poliitikuna. Tähetunniks võib pidada Kennedy otsust olla vastu Iraagi invasioonile, millega ta muutus mitteametlikult sõjavastase liikumise liidriks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing