Aasta parimaks turismiteoks tunnistati Tartu Hansapäevad

11. jaanuar 2006, 14:56

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit valis 2005. aasta parimaks turismisündmuseks 25. Rahvusvahelised Hansapäevad Tartus.

Aasta Parima tiitli pälvis aga liidult Toomas Undusk.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit premeerib juba 12 aastat järjest väljaantava auhinnaga asutust või üksikisikut, kes on kas pikema aja vältel või jooksval aastal oluliselt kaasa aidanud Eesti turismi arengule.

'Tuleb tunnistada, et taaskord ühena väga harvadest juhustest on auhind rännanud väljapoole Tallinnat. Tartu Hansapäevad olid väga kõrgel tasemel organiseeritud üritus, millest võttis osa üle 100 000 inimese. Seda võib pidada lausa musternäidiseks Tartu linna ja Eesti riigi tutvustamisel turismi sihtriigina,' märkis EHRL tegevdirektor Donald Visnapuu. 'Sadade eri linnade delegatsioonide vastuvõtt oli tõsiseks proovikiviks ning arengutõukeks Tartu ja lähiümbruse hotellidele ja toitlustusasutustele.Lisaks oli linnavalitsuse ja ettevõtluse koostöö ürituse korraldamisel heaks näidiseks ühistöö võimalustest turismimagnetina töötava toote loomisel.'

Toomas Undusk sai auhinna pikajalise arendustöö eest Donald Visnapuu sõnul anti 'Aasta Parima' tiitel ka Toomas Unduskile tema pikaajalise töö eest hotelli- ja restoranikaadri koolitamisel, koolituse organiseerimisel ning selle taseme parandamise eest seismisel. 'Toomas on inimene, kes on teinud väga vajalikku kuid väliselt silmapaistmatut tööd ilma suure kärata,' ütles Visnapuu. Toomas Undusk on juhtinud ja aidanud käivitada mitmeid hotelle (Viru, Kungla, Central, Oru), on aasate jooksul aidanud ettevalmistada mitme avatava hotelli kaadrit, asutanud Eesti Hotellikooli ja Eesti Hotelli ja Turismimajanduse Erakooli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing