PM: Eesti kuulub arengutabelis kaotajate hulka

16. jaanuar 2006, 08:26

Eesti langes aastaga Euroopa riikide innovatsiooniedetabelis 11. kohalt 13., kuid on uutest liikmesriikidest endiselt parimal kohal.

Sellele vaatamata on Eesti liigitatud mahajääjate hulka. Selle vastuolu põhjuseks on Euroopa Komisjoni andmetel Eesti tugevuse ebaühtlus, sest vaatamata edukale tegevusele ei ole Eestil innovatsiooni alal tulemusi, kirjutab Postimees.

Näiteks hoolimata tehtud investeeringutest pööratakse Eestis siiski vähe tähelepanu tootearendusele, vähe on kõrgtehnoloogia spetsialiste ja patente. Märksa suuremaid investeeringuid nõuaks ka meie teadus- ja arendustegevus.

Majandusministeeriumi hinnangul saab aga Eesti 13. kohta edetabelis lugeda küllalt heaks tulemuseks, sest edestatakse teisi uusi liikmesriike, samuti Itaaliat, Hispaaniat ja Portugali.

Kuigi ministeeriumi pressiesindaja Airi Ilissoni sõnul on kasvu pidurdumine näiteks infotehnoloogia investeeringute, elukestva õppe ja patentide poolest tõepoolest murettekitav, pole Euroopa Komisjoni hinnang ministeeriumi hinnangul läbinisti objektiivne, vaid osaliselt põhjustatud statistilisest anomaaliast.

Ka oli Euroopa Komisjon ministeeriumi sõnul saanud mitmes vallas värskeimate andmetena 2003. aasta omad. «Seega ei peegeldu siin arendustegevuse hiljutised investeeringud,» rõhutas Ilisson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing