Põhiseaduskomisjon saatis Euroopa põhiseaduse lepingu riigikogu ette

16. jaanuar 2006, 14:27

Põhiseaduskomisjon saatis Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu täiskogusse esimesele lugemisele, teatas riigikogu pressitalitus.

Esimene lugemine peaks komisjoni soovi kohaselt toimuma 8. veebruaril.

Komisjoni koosolekul osalenud justiitsminister Rein Lang ja ka välisminister Urmas Paet kinnitasid, et leping on Eestile kasulik ega näinud ühtegi põhjust, miks riigikogu ei peaks Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimise eelnõud edasi menetlema. Paeti väitel on meeleolud muutunud ka Euroopa Liidu teistes riikides.

?Mitte ükski riik ei ütle seda, et lepinguga ei peaks edasi minema. Praegune meeleolu on täiesti erinev sellest, milline see oli möödunud aasta esimesel poolel,? ütles Paet.

Paeti sõnul ei välista ka Holland, et protsessiga on võimalik edasi minna. Suuremad muudatused Hollandi ja Prantsusmaa hoiakus võiksid ta hinnangul toimuda siiski alles peale järgmisi valimisi.

Muude küsimuste kõrval puudutati ka Euroopa põhiseaduse leppe keele ja tõlke kvaliteeti. Justiitsminister Rein Lang leidis, et kuigi lepingu eestikeelses tekstis on stiililisi küsitavusi, ei takista see lepingu ratifitseerimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing